0
09045730864

فیلترنویسی در بورس

فیلترنویسی

شاید شنیده باشید که تحلیلگران بورسی از عبارت هایی نظیر ورود/خروج پول هوشمند یا حجم مشکوک و … استفاده می کنند. تمام این اصطلاحات برگرفته از تحلیل تابلوخوانی و مهارت فیلترنویسی است.

در این نوشتار به بررسی فیلترنویسی و مزایای این مهارت مهم در بورس تهران خواهیم پرداخت.

فیلترنویسی چیست؟

در بورس تهران بالغ بر ۷۰۰ نماد خرید و فروش می شوند. طبیعتا بررسی تمام این نمادها خارج از توانایی های یک تحلیلگر است. حتی اگر توان تحلیل هم داشته باشد، باعث افت کارایی خواهد شد. بنابراین ناچار هستیم نمادهای بورسی را گلچین کنیم. گلچین سهام بورس توسط فیلترنویسی انجام می گیرد.

 

کجا باید فیلترنویسی کنیم؟

فیلترنویسی یکی از امکانات خوب سایت مدیریت فناوری بورس تهران (TSETMC) می باشد. شما از قسمت دیده بان بازار این سایت می توانید فیلترهای دلخواه خود را نوشته و نمادهای بورسی را آنطور که نیاز دارید فیلتر کنید.

البته فیلترنویسی به سادگی آنچه تاکنون گفته شد نیست. فیلترنویسی نسخه ای ساده از علم برنامه نویسی و کد زنی می باشد. برای آنکه بتوانید فیلتر بنویسید، باید تسلط نسبی بر برنامه نویسی داشته باشید.

البته می توانید فیلترهایی که از قبل تهیه شده و انتشار یافته را نیز استفاده کنید. اما اگر به دنبال حرفه ای شدن در بازار سرمایه هستید پیشنهاد ما به شما آموزش این مهارت کلیدی است.

 

چگونه از خروجی فیلترها باید استفاده کنیم؟

لطفا به این نکته توجه داشته باشید:

خروجی فیلترها فقط گلچین بازار هستند. این خروجی را به منزله ی سیگنال خرید یا فروش تلقی نکنید.

 

از خروجی فیلترها برای بررسی دقیق تر نماد به دید بنیادی و تکنیکالی استفاده کنید. بهینه ترین حالت استفاده از فیلترها، آمیختن خروجی آنها با تحلیل تکنیکال و بنیادی و تابلوخوانی میباشد. فیلترها بنا به منطقی که دارند برخی نکات سهام را مد نظر قرار نمی دهند. بعنوان مثال فیلتر حجم مشکوک نمی تواند به شما شرایط تکنیکالی سهم را نشان دهد. یا فیلتر خروج پول هوشمند نمی نواند شرایط بنیادی سهم را به شما نشان دهد. 

 


برای آشنایی با نحوه استفاده از فیلترهای بورسی این ویدیو را ببینید


 

 


وبسایت بورسنامه لیست کاملی از فیلترهای بورسی را در تایم معاملات بطور لحظه ای و رایگان نمایش می دهد. جهت مشاهده این فیلترها اینجا را کلیک کنید


 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *