0
09045730864

پیش بینی بازار کریپتو در سال ۲۰۲۲

در این پست پیش بینی بازار کریپتو در سال ۲۰۲۲ را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

همه ساله شرکت های زیادی در سراسر جهان در مورد آینده بازار رمزارزها در سال بعد تحقیقاتی را انجام میدهند. خروجی این تحقیقات معمولا بصورت یک گزارش منتشر می شود.

در این مقاله پیش بینی بازار کریپتو در سال  ۲۰۲۲ که توسط شرکت Arcane انجام شده است را خواهید خواند.

این پیش بینی در تاریخ ۲۸ دسامبر ۲۰۲۱ منتشر شده است و بیشتر تمرکزش بر روی دو ارز بیتکوین و اتریوم است. همچنین در مورد حوزه های مختلف دیگر نیز اظهار نظر کرده است. حوزه هایی نظیر DeFi، NFT، بازار مشتقات (فیوچرز) و … .

در ادامه خلاصه پیش بینی های این موسسه را خواهید خواند.

 

عملکرد بیتکوین از شاخص S&P 500 بهتر خواهد بود

 

در سال ۲۰۲۱ ، بیتکوین عملکرد بهتری نسبت به شاخص S&P 500 داشته است. قیمت بیتکوین در سال ۲۰۲۱، ۷۳ درصد افزایش را تجربه کرد. این در حالی است که شاخص S&P 500 فقط ۲۸ درصد رشد داشت. این اتفاق در سال ۲۰۲۲ نیز خواهد افتاد.

گفتنی است شاخص S&P 500 شامل ۵۰۰ شرکت برتر لیست شده در بورس اوراق بهادار نیویورک می شود.

 

ارز های ریپل و کاردانو از لیست ۱۰ ارز برتر بازار خارج خواهند شد

 

در سال ۲۰۲۱ بسیاری از ارزهای معتبر بازار رشد های خوبی داشتند. مثلا ارز بایننس کوین در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۳۴۰% رشد کرد. همچنین شاهد حضور ارزهای جدید در میان ۱۰ ارز برتر بازار بودیم. بعنوان مثال با افزایش TVL در بلاکچین های سولانا و لونا، این دو ارز رشد های سرسام آوری داشتند. همچنین حوزه NFT ها نیز رشد خیره کننده ای را تجربه کردند.

تداوم این روند و رشد این ارز ها در نهایت منجر به خروج دو رمز ارز کاردانو و ریپل از میان ۱۰ ارز برتر بازار خواهد شد.

 

آلت کوین های لایه اول عملکرد بهتری از اتریوم خواهند داشت

 

در سال ۲۰۲۱ شاهد عملکرد بسیار بهتر اتریوم نسبت به بیتکوین بودیم. اتریوم در سال ۲۰۲۱ رشد قیمتی ۴۵۵ درصدی را تجربه کرد. در حالیکه بیتکوین فقط ۷۳ درصد رشد کرد. با این وجود، بلاکچین های لایه اول اتریوم عملکرد بسیار بهتری از خود اتریوم داشتند. بعنوان مثال ارز لونا ۱۴۸۰۰ درصد و ارز فانتوم ۱۳۵۵۰ درصد رشد را تجربه کردند.

پیش بینی می شود این رویه در سال ۲۰۲۲ نیز ادامه دار باشد و شاهد عملکرد بهتری از این ارزها نسبت به اتریوم باشیم.

 

 

کمپانی های سنتی بازی ساز وارد حوزه NFT می شوند

 

سال ۲۰۲۱ سال شکوفایی NFT ها بود. حجم معاملات NFT ها به شدت بالا رفت. بلاکچین های صنعت گیمینگ مثل Splinterlands و Alien Worlds روزانه بیش از ۵۲۶۰۰۰ کاربر از سراسر دنیا را تجربه کردند. بسیاری از سلبریتی های مشهور دنیا نیز وارد دنیای NFT ها شدند.

پیش بینی ها بر این است که در سال ۲۰۲۲ کمپانی های بازی سازی نیز وارد صنعت NFT شده و در این حوزه سرمایه گذاری کنند.

 

کمپانی های ارز دیجیتال عرضه عمومی خواهند شد

 

در سال ۲۰۲۱ شاهد آن بودیم کخ صرافی مشهور CoinBase سهام خود را در تاریخ ۱۴ آپریل در بورس نیویورک عرضه عمومی کرد. در حال حاضر ارزش بازار سهام این صرافی به ۷۲ میلیارد دلار رسیده است. پیش بینی ها بر آن است که روند عرضه عمومی این کمپانی ها در سال ۲۰۲۲ نیز ادامه دار باشد.

 

صندوق های ETF بیتکوین 

 

در سال ۲۰۲۱ تعداد زیادی صندوق ETF بیتکوین در سراسر دنیا آغاز به کار کردند. در حال حاضر این صندوقها (مجموعا اسپات و فیوچر) بیش از ۸۴۰ هزار واحد بیتکوین را در اختیار دارند. پیش بینی می شود این عدد در سال ۲۰۲۲ به بیش از ۱ میلیون واحد بیتکوین برسد.

گفتنی است یکی از موانع رشد این صندوقها، مواضع سختگیرانه بورس اوراق بهادار نیویورک است. در صورتیکه این نهاد مهم آمریکایی با تشکیل و فعالیت صندوقهای اسپات بیتکوین موافقت کند، شاهد رشد بسیار خوبی در بازار خواهیم بود. در جال حاضر فقط صندوق های فیوچر بیتکوین در آمریکا مجوز فعالیت دارند.

 

هش ریت بلاکچین بیتکوین گستره جغرافیایی گسترده تری خواهد داشت

 

با ممنوعیت استخراج بیتکوین در چین، هش ریت بیتکوین بطور سنگینی افت کرد. پس از این اتفاق، رفته رفته هش ریت خود را بازیابی کرد و به سطح قبلی خود برگشت. در حال حاضر آمریکا در نقشه جغرافیایی هش ریت رتبه اول را دارد. رتبه های بعدی به ترتیب در اختیار قزاقستان و روسیه است. پیش بینی ها نشان می دهد در سال ۲۰۲۲ این گستره جغرافیایی افزایش یابد.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.