0
09045730864

تحلیل صنعت دارویی

تحلیل صنعت دارویی

صنعت دارویی

در این پست به بررسی ۷ شرکت بزرگ در صنعت دارویی بورس تهران پرداخته ایم. صنعت دارو یکی از ارزنده ترین و سودآورترین صنایع بورسی می باشد. شرکت های فعال در حوزه تولید دارو، غالبا سودده بوده و همواره حاشیه سود خوبی ایجاد کرده اند. در این مقاله ۷ شرکت بزرگ این صنعت، اعم از دتولید (داروسازی تولید دارو)، دکپسول (تولید ژلاتین کپسول ایران)، دتماد (تولید مواد اولیه دارو پخش)، هجرت (پخش هجرت)، دزهراوی (دارو سازی زهراوی)، دلقما (دارو سازی لقمان) و دپارس (پارس دارو) را بررسی خواهیم کرد.

 

تحلیل دتولید (داروسازی تولید دارو)

شرکت داروسازی تولید دارو از شرکت های تابعه گروه دارویی برکت می باشد. این شرکت یکی از قدیمی ترین کارخانه های صنعت دارویی کشور است. دتولید در زمینه تولید،توزیع و صادرات انواع دارو فعالیت می کند. دارو سازی تولید دارو دارای چهار خط تولیدی مایعات، نیمه جامدات،جامدات و تزریقی است.
از منظر نکنیکالی سهم در حمایت خود در محدوده ۱۳۷۰ تومان قرار دارد. در صورت رشد، سهم به ترتیب قیمت های ۱۸۱۰ و ۲۱۴۰ را خواهد دید.

 

 

تحلیل نماد دتولید
تحلیل نماد دتولید

 

تحلیل دکپسول (تولید ژلاتین کپسول ایران)

اصلی ترین فعالیت شرکت تولید کپسول ایران ، تولید پوکه های ژلاتینی کپسول دارویی است. این محصولات از تکنولوژی پیچیده ای برخوردار بود و با استفاده از ماشین آلان مدرن و تخصصی تولید می شوند. این شرکت توانسته در دوره یک ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۲/۳۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد درآمدزایی ۱۳۹ درصدی داشته باشد.
سهم از نظر تکنیکالی به محدوده حمایتی خود در ۲۳۰۰ تومان واکنش نشان داده است. هدف اول سهم در قیمت ۳۳۰۰ و هدف دوم آن در قیمت ۳۶۰۰ تومان خواهد بود.

 

تحلیل نماد دکپسول
تحلیل نماد دکپسول

 

تحلیل دتماد (تولید مواد اولیه دارو پخش)

شرکت تولید مواد اولیه دارو پخش یکی از شرکت های بزرگ تولید کننده در صنعت دارویی است. این شرکت از خانواده بزرگ اقتصادی شستا می باشد. دتماد علاوه بر تامین مواد دارویی کشور به سایر کشور ها نیز صادرات دارد. شرکت دارو پخش در یک گزارش عالی توانسته در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۹۹/۱۲/۳۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲۱% رشد درآمد زایی داشته باشد.
سهم در حال حاضر در نزدیکی هدف اول خود در نزدیکی قیمت ۴۲۷۰ تومان قرار دارد. در صورتی که بتواند از آن عبور کند به هدف دوم خود در قیمت ۵۸۲۰ تومان خواهد رسید.

تحلیل نماد دتماد
تحلیل نماد دتماد

 

تحلیل هجرت (پخش هجرت)

شرکت پخش هجرت مانند دیگر شرکت های نام برده شده از قدیمی ترین شرکت های کشور در صنعت دارویی است. این شرکت با نام تهران فارما فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت در زمینه توزیع و فروش کالای دارویی، آزمایشگاهی و بهداشتی فعالیت می کند.
از لحاظ تکنیکالی سهم به نقطه ی حمایتی خود با یک کندل مثبت و قوی واکنش مثبت نشان داده است. سهم در حال حاظر هدف اول خود در قیمت ۲۲۴۰ تومان را پیش رو دارد. در صورت عبور از آن می تواند به هدف دوم خود در محدوده ۲۹۰۰ تومان برسد. در صورتی که هیچکدام از سناریو های گفته شده رخ ندهد سهم می تواند به حمایت خود در قیمت ۱۷۴۰ تومان برسد.

تحلیل نماد هجرت
تحلیل نماد هجرت

 


تحلیل جامع نماد برکت را در این نوشتار بخوانید


تحلیل دزهراوی (دارو سازی زهراوی)

شرکت داروسازی زهراوی در سال ۱۳۶۵ تاسیس گردید. این شرکت هم اکنون در زمره شرکت های پرفروش صنعت دارویی ایران قرار دارد و پیشگام در تولید کپسول های نرم و داروهای پیوندی می باشد. این کارخانه دارای خط تولید انواع کپسول نرم، قرص ، کپسول و آمپول است و بیش از ۱۰۰ محصول با اشکال دارویی مختلف توسط این شرکت تولید می شود. همچنین این شرکت در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۹۹/۱۲/۳۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل توانسته ۱۸۶ درصد افزایش درآمد را رقم بزند.
سهم در محدوده حمایتی ۶۰۰ تومان قرار دارد و در صورت رشد سهم، هدف اول در محدوده ۸۴۰ تومان و پس از آن ۱۲۴۰ تومان است.

تحلیل نماد دزهراوی
تحلیل نماد دزهراوی

 

تحلیل دلقما (دارو سازی لقمان)

شرکت دارویی و بهداشتی لقمان از دیگر شرکت های صنعت دارویی فعال در بازار بورس است. لقمان در زمینه تولید و فروش مواد دارویی و بهداشتی مانند انواع شربت، کپسول، قرص و …. فعالیت می‌کند. میزان فروش این شرکت در دوره یکماهه منتهی به ۱۴۰۰/۲/۳۱ توانسته ۱۱۵% نسبت به مدت مشابه سال قبل قبل رشد داشته باشد.
از نظر تکنیکالی سهم در حال نزدیک شدن به هدف اول خود در قیمت ۲۷۷۰تومان است. در صورت شکست این محدوده می تواند به هدف دوم خود در قیمت ۳۵۷۰ تومان نیز دست یابد. در صورتی که سهم خلاف جهت روند گفته شده پیش برود به محدوده حمایتی خود که حمایت معتبری هست خواهد رسید.

تحلیل نماد دلقما
تحلیل نماد دلقما

 

تحلیل دپارس (پارس دارو)

شرکت پارس دارو در سال ۱۳۳۹ توسط یک شرکت آلمانی در ایران تاسیس شد. این شرکت با تولید بیش از ۸۰ نوع محصول دارویی مختلف به ویژه آنتی بیوتیک ها، آنتی ویروس ها، ضد قارچ ، ضدافسردگی و….. فعالیت می کند‌.
از نظر تکنیکالی سهم به محدوده مقاومتی خود در قیمت ۳۰۰۰ تومان واکنش مثبت داده است. سهم مقاومت ۴۱۱۰ تومان را پیش رو دارد که در صورت شکست آن به هدف دوم خود در قیمت ۴۹۰۰ تومان خواهد رسید.

 

 

 

تحلیل نماد دپارس
تحلیل نماد دپارس

 

 

تحلیلگر : بهنام غفوری

درخواست مشاوره بورسنامه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *