0
02166950570

عرضه اولیه وسپهر

عرضه اولیه گروه مالی سپهر صادرات

 

زمان عرضه : یکشنبه ۳۰ شهریور ماه از ساعت ۱۳:۰۰ الی ۱۷:۰۰

دامنه قیمت: ۹,۵۰۰ تا ۱۰,۱۰۰ ریال

سهم هر کد: حداکثر ۱۱۰۰ سهم

حداکثر نقدینگی مورد نیاز: حدودا یک میلیون و صد و یازده هزار تومان (۱,۱۱۱,۰۰۰)

 

بهروز خدا رحمی، مدیرعامل گروه سپهر صادرات با اشاره به عرضه اولیه ۲۰ درصد از سهام سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات گفت:  وسپهر با سرمایه ۳۰ هزار میلیارد ریالی از هفته‌ آینده مسیر متفاوتی را در قالب یک شرکت فرابورسی آغاز خواهد کرد.

تلاش ما این خواهد بود که نقدشوندگی به عنوان شاخصه‌ بنیادین معاملات وسپهر باشد و رشد متناسب با عملکرد را همچون گذشته در دستور کار خواهیم داشت.

وی افزود، بیش از یک سوم از دارایی‌های این مجموعه بورسی و مابقی غیربورسی است.

بر همین اساس قرار است شرکت های زیر مجموعه وسپهر به صورت هلدینگ و یا مجزا بورسی شوند که این موضوع با هدف رسیدن ارزش دارایی‌های سهامداران به ارزش ذاتی است.

سال گذشته این پیشنهاد مطرح بود که ابتدا شرکت‌های زیرمجموعه بورسی شوند و پس از کشف قیمت و ارزش آنها، امکان بهتری برای عرضه‌ در ارزش‌های بالاتر فراهم شود اما در نهایت تصمیم بر این شد در این مسیر رو به رشد از ظرفیت سهامدارن جدید هم بهره‌مند شویم و  این افق رو به رشد را به همراه سهامداران جدید  طی کنیم.

 

پیشینه شرکت

در سال ۱۳۹۳ با توجه به عرضه سهام بانک صادرات در بازار بورس و تصویب قوانین ناظر بر خروج بانک ها از بنگاه داری، نیاز به شکل گیری نهادی تخصصی در زیر مجموعه بانکها احساس شد و بر این اساس شرکت گروه مالی سپهر صادرات (سهامی خاص) در تاریخ ۱۳۹۳/۰۸/۱۴ توسط بانک صادرات به ثبت رسید.

در حال حاضر، شرکت گروه مالی سپهر صادرات (سهامی خاص) جزء واحد های تجاری فرعی بانک صادرات ایران است.

سرمایه گذاری و مشارکت در شرکت ها ، مجتمع ها، طرح ها، واحد های تولیدی و صنعتی، بازرگانی، خدماتی و حمل و نقل و سایر فعالیت ها به طور مستقیم و غیر مستقیم که برای پیشبرد و تحقق اهداف شرکت لازم و مفید باشند ، موضوع فعالیت این شرکت است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *